Hírek
2022. November 24. 12:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Gázriasztó fegyverrel fenyegetett egy orvost - videóval
A Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy 48 éves férfival szemben, aki idén nyáron az egyik budapesti kórházban ittasan, gázriasztó fegyverrel támadt rá egy osztályvezető orvosra.
A vádirat szerint a vádlott 2022. július 23-án kora délután, erősen ittas állapotban megjelent egy budapesti kórházban, ahol vitatkozott egy osztályvezető orvossal, mivel úgy gondolta, hogy a hozzátartozója nem kapott megfelelő ellátást. A férfi a szóváltás során elővett egy gázriasztó fegyvert - amely külsőre működőképes lőfegyver kialakítású volt -, azt az orvosra fogta és megfenyegette, hogy lelövi. Ezt követően a két férfi dulakodott, amelynek során a sértett megpróbálta kicsavarni a férfi kezéből a fegyvert, majd a földre vitte a támadóját. A dulakodás során a fegyver elsült, sérülést azonban nem okozott. Az elkövető a földre kerüléskor eszméletét vesztette, ezért az orvos, és a helyszínre siető ápolók ellátták, majd értesítették a hatóságokat.
A Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Ügyészség a 48 éves férfit fegyveresen elkövetett közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettével vádolja, és vele szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban. Az ügyészség emellett indítványt tett arra is, hogy a bíróság a vádlottal szemben korábban, más ügyben kiszabott 10 hónap felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is rendelje el. A vádlott távoltartás hatálya alatt áll.
A felvételen a férfi megérkezik a kórházba, beszáll a liftbe, majd a cselekmény után már a rendőrök kísérik el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
