Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2016. Január 04. 07:48, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Gázra lép Magyarországon az Audi

Gázra lép Magyarországon az Audi

Összességében visszafoghatja beruházásait az Audi, ám az Audi Hungariánál a győri gyárban mégis minden idők legjobb évére számítanak; további fejlesztéseket hajtanak végre, a létszámot nem csökkentik

- írta hétfői számában a Népszabadság. A lap közlése szerint a Volkswagen-csoport dízelautóit érintő szoftverbotrány ellenére az Audi - melynek motorjai Győrben készülnek ugyan, de a különböző típusokba már az adott márka gyáraiban szerelik be őket - eladási statisztikái nem csökkentek.

A Népszabadságnak Peter Kössler, a győri kft. ügyvezetésének elnöke azt mondta: a dízelmotorok egyáltalán nem szorultak háttérbe, kizárólag a szokásos ingadozás tapasztalható a benzinnel és a dízellel hajtott autók között.

A lap kitért arra is, hogy magyar szempontból különösen fontos, hogy a botránynak lesz-e olyan következménye, amely miatt Győrben létszámleépítésre kényszerülhet a konszern. Mint írták, most a győri gyár vezetésében határozottan kijelentették: dolgozóik száma egyáltalán nem csökken, sőt speciális tudással rendelkező szakembereket továbbra is rendületlenül keresnek. Jelenleg 11 500 munkatárs dolgozik közvetlenül náluk, de a beszállítókkal együtt legalább e létszám duplájának teremtenek megélhetést.

Címkék: audi, győr, magyarorszság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.