2024. április 18, csütörtök - Andrea

2023. Március 10. 08:36, péntek | Helyi
Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Folytatódott az U11-es bajnokság

Három Kosársuli U11-es gárda is pályára lépett az előző hétvégén a bajnokságban.

Az Oroszlánok a Nagyvárad ellen tudtak diadalmaskodni, de a Párducok és a Palánták sem tétlenkedtek, sok új élményt és tapasztalatot gyűjtöttek mérkőzéseiken.

U11-ES BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, MEZŐBERÉNY

Mezőberényi KK leány - Vásárhelyi Oroszlánok 49-37

Oroszlánok: Fejes 19, Szabó 10, Herczeg 2, Árvai 2, Nagy-Sztancsik 1, Sebők 1, Térem 1, Szél 1

Bálint Erik: Egy végig szoros mérkőzésen maradtunk alul. Láttam nagyon szép megoldásokat, viszont a koncentráción javítanunk kell. El kell hinni a srácoknak, hogy képesek megcsinálni, amit kérek, ha ezen tudunk változtatni, az ilyen meccseket meg fogjuk nyerni.

Vásárhelyi Oroszlánok - Nagyvárad 69-52

Oroszlánok: Fejes 32, Szabó 20, Sebők 6, Herczeg 3, Fejes P. 2, Térem 2, Nagy-Sztancsik 1, Árvai 1, Sós 1, Szél 1

Bálint Erik: Kihasználtuk azokat a dolgokat, amiben erősebbek voltunk, a mai meccsen ez jelentette a különbséget. Amikor kellett, gyorsan játszottunk, amikor kicsit lassabb játékra volt szükség, mindig volt valaki, aki behúzta a kéziféket. Gratulálok a srácoknak, ezen az úton kell tovább haladni.

U11-ES BAJNOKSÁG, D-CSOPORT, SZARVAS

Szarvas GFE Gyakorló vegyes - Vásárhelyi Párducok vegyes: 62 – 60 (12-18, 12-12, 12-25, 26-5)

Párducok: Bíró Martin 32, Dancsik Martin 9, Grochulski Halina 8, Sas Zalán 5, Palócz Dávid 4, Boldis Bálint 1, Rácz Benedek 1, Szabó Anna, Fülöp Kinga, Sipos Attila.

Csókay Miklós: Esélyeshez méltóan jól kezdtük a mérkőzést, de érezhető volt, hogy az ellenfelünk nem feltartott kézzel lép pályára. Az első negyedet 6 pontos előnnyel zártuk. A második negyedben mindkét oldalon 6-6 pontot dobtak a játékosok. A félidei büntető párbaj is döntetlen eredményt hozott: 6-6. A harmadik játékrészt 6 pontos előnnyel kezdtük, amiben Bíró Martin, Grochulski Halina és Sas Zalán kosarainak és az egész csapat jó védekezésnek köszönhetően 17 pontos előnnyel adtuk át a stafétát. És ekkor jött a „feketeleves”. Eladott labdák, rövidzárlat a védekezésben, egy-két vitatható bírói döntés, kihagyott büntetők és a 2 pontos verseség. Természetesen ebből is tanulunk, lesz mit gyakorolni edzésen. Jó értelemben vett agresszívabb védekezésre, és gyorsabb, pontosabb labdavezetésre lesz szükség.

Vásárhelyi Párducok vegyes – Szolnoki Pindúrok lány: 0 – 0

A szolnoki csapat nem jelent meg a mérkőzésen.

U11-ES BAJNOKSÁG, E-CSOPORT, SZEGED

Szegedi Dózsa - Vásárhelyi Palánták 37-20 (14-4,14-10,4-5,5-1)

Palánták: Lencse 5,Mihály 4,Kovács 3,Angyal 3,Apró 2,Rakonczai 2,Kálmán 1,Korom-,Horváth -,Ferenczi -.

Kotormán Zsuzsanna: A betegséghullám csapatunkat sem kerülte el. Több meghatározó játékos nem tudott a csapat rendelkezésére állni. Jó alkalom volt a tanultak gyakorlására. A gyerekek nagy lelkesedéssel játszottak, sajnos ez kevésnek bizonyult a nyeréshez.

Vásárhelyi Palánták - Szegedi Tigrisek 30:49 (8-5,8-23,0-9,14-12)

Palánták: Lencse 7, Angyal 4, Korom 4, Horváth 4, Rakonczai 3, Kálmán 3, Kovács 2, Ferenczi 2, Mihály 1,Apró -.

Kotormán Zsuzsanna: A második mérkőzésen már látszott játékunkon a fáradtság. Több hibás döntés és dobás született. Az első és utolsó negyed kimondottan harcos volt. A gyerekeket dicsérem, hisz egymást biztatták a mérkőzésen. Az akarat megvolt, de ma jobbak voltak ellenfeleink.

2024. Április 18. 14:32, csütörtök | Belföld

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát

Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek - hangzott el az útszakasz csütörtöki átadó ünnepségén.

2024. Április 18. 14:30, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről

A vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió műsorában.

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

2024. Április 18. 14:27, csütörtök | Belföld