Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2018. Június 04. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik a változékony, meleg nyári idő

Folytatódik a változékony, meleg nyári idő

A következő napokban is folytatódik a változékony, meleg nyári idő. Többször lehetnek záporok, zivatarok, de a maximumok továbbra is 30 Celsius-fok körül alakulnak a Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.

Hétfőn a sok napsütés mellett szórványosan valószínű zápor, zivatar, néhol felhőszakadás. Hétfőre Budapestre, Pest megyére, továbbá Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Vas és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést a felhőszakadás veszélye miatt. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 13-19 fok lehet. Napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.

Kedden a napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható. Szórványosan fordulhat elő zápor, zivatar, néhol felhőszakadás, jégeső is lehet. Zivatarok környezetében lehetnek átmenetileg erős, viharos széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-20, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között alakul.

Szerdán és csütörtökön a sok napsütés mellett elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. Csapadékra északkeleten van a legkisebb esély. Szerdán helyenként megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik a szél is. A minimumhőmérséklet szerdán 13-20, csütörtökön 12-18 fok között valószínű. A nappali maximumok szerdán 24-30, csütörtökön 25-30 fok között alakulnak.

Pénteken több órára kisüt a nap. Ekkor is szórványosan fordulhat elő zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-20, a legmagasabb hőmérséklet 27-32 fok körül valószínű.

Szombaton és vasárnap a több-kevesebb napsütés mellett szórványosan fordulhat elő zápor, zivatar, néhol felhőszakadással, jégesővel kísérve. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban mindkét nap 15-21 fok lehet. Szombaton napközben 27-32, vasárnap 25-30 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.