Hírek
2024. Február 19. 11:13, hétfő |
Belföld
Forrás: Police.hu
Földhöz vágott egy kutyát, elpusztult

A balatonalmádi rendőrök állatkínzás miatt indítottak nyomozást egy balatonfűzfői lakos ellen.
Vita előzte meg azt az állatkínzást egy válófélben lévő házasok között, melyhez a Balatonalmádi Rendőrkapitányság járőreit hívták 2024. február 16-án, 19 óra után néhány perccel. A rendőröknek a bejelentő elmondta, hogy férje már a hazaérkezéskor veszekedni kezdett vele, majd a 44 éves férfi bement a házba. Ott felkapta a szoba kanapéján fekvő fiatal, kis testű kutyát, majd a padlóhoz vágta.
Az ebet a nő rögtön állatorvoshoz vitte, ám annak életét már nem lehetett megmenteni, elpusztult.
A nő a rendőröknek azt is elmondta, hogy férjével már korábban megromlott a viszonya. Kapcsolatuk során a férfi többször viselkedett vele szemben agresszíven, tettleg bántalmazta, telefonját korábban összetörte, hogy azon ne tudjon segítséget kérni, féltékenység miatt pedig gyakran vitázott vele.
A 44 éves balatonfűzfői lakost a nyomozók állatkínzás vétségének és kapcsolati erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. Őrizetbe vétele után kezdeményezték letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre