Hírek
2024. December 23. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Ferenc pápa: Ukrajnában fegyverek helyett karácsonyi énekek csendüljenek fel
Hallgassanak el a fegyverek és karácsonyi énekek csendüljenek fel Ukrajnában - hangoztatta Ferenc pápa, azonnali tűzszünetet is sürgetve minden háborús fronton, abban a beszédében, amelyet advent negyedik vasárnapján a vatikáni Szent Márta-házban mondott el.
Ferenc pápa hangsúlyozta, hogy a "mártír" Ukrajna városait folyamatos támadások érik, amelyek iskolákat, templomokat és kórházakat találnak el.
"Hallgassanak el a fegyverek, és karácsonyi énekek csendüljenek fel"
- kérte a katolikus egyházfő.
A világ minden háborús frontján tűzszünetet sürgetett Ukrajnától a Közel-Keleten át egészen a Szentföldig.
A pápa hangoztatta, fájdalommal gondol a palesztinok lakta Gázai övezetre, az elhunyt gyermekekre, iskolák és kórházak bombázására. "Mennyi kegyetlenség!" - ismételte meg többször.
Hozzátette, hogy figyelemmel és aggodalommal kíséri a Mozambikból érkező híreket is, és az afrikai országnak is a remény, a béke és a megbékélés üzenetét küldi.
"Azért imádkozom, hogy a párbeszéd és a közös jó keresése kerekedjék felül, a hit és a jó szándék segítségével, a csüggedésen és az ellentéteken" - mondta az egyházfő.
Ferenc pápa vasárnapi beszédét nem az apostoli palotáknak a Szent Péter térre néző ablakából mondta el, hanem a vatikáni lakhelyeként ismert Szent Márta-házból jelentkezett be. A téren levő hívők egyenesben, kivetítőkön keresztül követték a pápa szavait.
A megfázás miatt gyengélkedő Ferenc pápa orvosainak tanácsára nem jelent meg a téren, annál is inkább, mivel kedd estétől intenzív program vár rá az ünnepi szertartások és a Szent Péter-bazilika szent kapujának megnyitása miatt.
A pápa a délelőtti órákban római gyerekekkel találkozott, akik a jászolba teendő gyermek Jézust ábrázoló szobrocskákat vitték hozzá áldásra.
"Egy gyermek sem számít tévedésnek, minden gyermek az élet ajándéka" - hangoztatta a pápa. Kijelentette, az élet szentségének védelme a fogantatás pillanatától kezdődik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
