Hírek
2024. December 13. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Felhős, borult idő várható a hétvégén

Jellemzően felhős, borult időjárás várható a hétvégén, sokfelé eshet kisebb mennyiségű eső, hó, havas eső.
A hőmérséklet csúcsértéke kevéssel 0 Celsius-fok felett lesz, éjszakánként fagyra kell számítani - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.
Pénteken a többé-kevésbé összefüggő felhőtakaró nyugat felé tolódik, így északkelet felől lassan csökken a felhőzet. Számottevő csapadék nem lesz, a keleties szél csak kevés helyen élénkül meg, de estétől Sopronnál már előfordulhatnak erős széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 2 és 5 fok között alakul.
Szombaton délnyugat felől megvastagszik a felhőzet, főleg északkeleten lehet több-kevesebb napsütés a nap első felében. Több helyen várható csapadék: délen eső, havas eső, északon havas eső, hó lesz a jellemző, helyenként ónos esőre is számítani kell, éjjel ködfoltok is lehetnek. A délkeleti, majd délnyugati szél időnként megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet döntően mínusz 5 és mínusz 1 fok között alakul, a fagyzugokban hidegebb is lehet, a csúcsérték 0 és plusz 5 fok között várható.
Vasárnapra virradóra ködfoltok képződhetnek. Napközben közepesen vagy erősen felhős időre kell számítani, helyenként valószínű kisebb vegyes halmazállapotú csapadék. Az északnyugati, nyugati szél megélénkül, több helyen megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és 0, a legmagasabb 1 és 8 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt