Hírek
2019. Március 06. 14:54, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Fegyveres rablók támadtak meg egy pénzszállítót a Köln-Bonn nemzetközi repülőtéren

Fegyveres rablók támadtak meg egy pénzszállító autót szerdán a Köln-Bonn nemzetközi repülőtéren, a három elkövető a lövöldözésben életveszélyesen megsebesítette az egyik biztonsági őrt – közölte a német rendőrség.
Az álarcot viselő elkövetők a helyszínről egy fekete járművel menekültek el, amelyet Köln Porz nevű városrészében felgyújtva hagytak hátra.
"Negyed tíz felé három fegyveres férfi támadt egy pénzszállítóra" - közölte Wolfgang Baldes rendőrségi szóvivő. Mint mondta, a bűncselekmény elkövetésének idején a biztonsági cég két alkalmazottja a páncélozott járművön kívül tartózkodott. Lövések dördültek, a biztonsági emberek egyikét életveszélyes találat érte a combján, őt kórházban műtik.
Baldes hangsúlyozta: a támadók után hajtóvadászatot indítottak, és szemtanúkat kérdeznek ki.
A rendőrségi szóvivő szerint a fegyveres támadók egy táskát zsákmányolhattak, de ezt még nem sikerült megerősíteni.
A repülőtér üzemét nem zavarta meg az incidens - közölte a légikikötő egyik szóvivője.
A terminálok szabadon megközelíthetők, egyedül a távolsági buszpályaudvar egy részét zárták le, ahol a rablást elkövették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.