Hírek
2012. Augusztus 19. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Erős szinteken a forint, stabil állampapírpiaci hozamok
Nyáriasan alacsony forgalom jellemezte a hazai állampapír és bankközi devizapiacot az elmúlt napokban.
Az árfolyamok a hazai makrogazdasági adatközlésekre alig reagáltak, és miután külföldről sem érkezett igazán komoly iránymutatás, sávos kereskedésnek lehettünk szemtanúi.
A hét egészét tekintve a forint minimális mértékben gyengült az euróval szemben, jellemzően a tágabb 275-280 közötti kereskedési csatorna felső felében mozgott az EUR/HUF keresztárfolyam. A viszonylag támogató nemzetközi hangulat, az IMFtárgyalásokkal kapcsolatos várakozások, illetve az állampapír piacon megmutatkozó vételi érdeklődés így összességében azt eredményezte, hogy viszonylag erős szinteken tudott megkapaszkodni a forint árfolyama, a szeptember azonban valószínűleg több izgalmat és nagyobb volatilitást hoz a devizapiacon.
Az állampapírok másodlagos piacán is eseménytelenül teltek az elmúlt napok, a görbe középső és hosszú részén a hozamok stagnáltak, vagy egy-két bázisponttal feljebb kerültek. Az ÁKK dkj aukcióin azonban e héten is meglehetősen erős érdeklődés mutatkozott, így a kibocsátó a tervezettnél ismét nagyobb mennyiségben értékesített rövid lejáratú állampapírokat. A támogató külső környezet, a sikeres IMF tárgyalásokra vonatkozó várakozások, a globális piacokon megfigyelhető alacsonyabb volatilis, a fejlett kötvényhozamok alacsony szintje, valamint a hazai magas hozamkörnyezet együttesen eredményezi azt, hogy a magyar állampapírok iránt az elmúlt időszakban igen élénk volt az érdeklődés. A sikeres aukciók pozitívan értékelhetőek, ugyanakkor az erőteljes vételi érdeklődés azt az illúziót keltheti, hogy nemzetközi segítség nélkül is könnyen tudjuk finanszírozni magunkat a piacokról (vagyis a kormány úgy érezheti, hogy nincs komoly piaci nyomás az IMFmegállapodás irányába). A hangulat bármikor drasztikusan megváltozhat, romló környezetben pedig ismét az ország sérülékenységei kerülnek a figyelem középpontjába – mondják a CIB Bank elemzői. A pénzügyi mentőöv hiánya pedig ezen negatív forgatókönyv esetén megnehezítheti, de legalábbis jelentősen megdrágíthatja az államadósság finanszírozását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
