Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2020. Június 23. 17:04, kedd | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Előzetes letartóztatásba helyezték az egyik legnagyobb német tőzsdei cég frissen távozott vezetőjét

Előzetes letartóztatásba helyezték az egyik legnagyobb német tőzsdei cég frissen távozott vezetőjét

A vállalati pénzügyi jelentés meghamisításának gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezték az egyik legnagyobb német tőzsdei cég, a digitális fizetési megoldásokkal foglalkozó Wirecard frissen távozott vezetőjét

- közölte kedden a müncheni ügyészség. A frankfurti tőzsde DAX-30 indexében jegyzett társaság pénteken lemondott igazgatótanácsi elnöke a gyanú szerint más elkövetőkkel együtt nemlétező bevételekkel „felduzzasztotta” a mérleget, hogy „pénzügyileg erősebbnek, és a befektetők és ügyfelek számára vonzóbbnak tüntesse fel a vállalkozást” – áll az ügyészségi közleményben.

A vizsgálat legfőképpen egy fülöp-szigeteki bankoknál állítólagosan elhelyezett 1,9 milliárd eurós betét ügyére irányul – fejtették ki, rámutatva, hogy a vállalat nem sokkal a gyanúsított lemondása után, vasárnap hajnalban a részvényeseknek szóló rendkívüli tájékoztatójában azt írta, hogy a bankbetét „a legnagyobb valószínűség szerint nem létezik”.

A gyanúsított, Markus Braun 2002 óta dolgozott az 1999-ben alapított bajor pénzügyi technológiai (fintech) vállalkozásnál, amely 2018-ban került be a legnagyobb piaci tőkeértékű német részvénytársaságok DAX-30 indexébe.

Markus Braun hétfő este önként jelentkezett az ügyészségnél, miután elrendelték előzetes letartóztatását

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld

SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait

Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).