Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2021. Június 10. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy nőt, aki magára hagyta újszülöttjét, és a csecsemő meghalt

Elítéltek egy nőt, aki magára hagyta újszülöttjét, és a csecsemő meghalt

Elsőfokon tíz év szabadságvesztésre ítélték Egerben azt a nőt, aki egy Heves megyei település határában megszülte, elrejtette, majd magára hagyta újszülött gyermekét, ezzel a csecsemő ellátatlanság miatti halálát okozva

- közölte az Egri Törvényszék sajtószóvivője szerdán az MTI-vel.

Hoszné Nagy Tímea tájékoztatása szerint a vádlott az Egri Törvényszéken tartott előkészítő ülésen beismerte bűnösségét és lemondott tárgyaláshoz való jogáról.

A bíróság a vádiratnak megfelelően bizonyítottnak látta a nő bűnösségét emberölés bűntettében.

Ítéletében így a tíz év fegyházban letöltendő szabadságvesztés, mint főbüntetés kiszabása mellett ugyancsak 10 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Megszüntette továbbá három - jelenleg a nagyszülők gondozásában élő - kiskorú gyermeke fölött eddig gyakorolt szülői felügyeleti jogát is.

A határozatot az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője az ülésen nem élt nyilatkozattételi jogával, így három napjuk van jelezni esetleges fellebbezési szándékukat - közölte a szóvivő, hozzátéve: ha ők is elfogadják az ítéletet, az jogarőre emelkedik, fellebbezésük esetén az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.