Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2018. Április 25. 13:39, szerda | Külföld
Forrás: mti

Elítéltek egy izraeli katonát egy palesztin 10 éves lelövéséért

Elítéltek egy izraeli katonát egy palesztin 10 éves lelövéséért

Kilenc hónap börtönre ítéltek egy izraeli katonát egy tüntető palesztin tizenéves gondatlan lelövéséért - jelentette szerdán a Jediót Ahronót című izraeli újság honlapja, a ynet.

Gondatlanságból elkövetett emberölésért kell börtönbe mennie a vádalku alapján Ben Derinek, a katonai rendőrség egyik határőr katonájának, aki négy évvel ezelőtt egy tüntetésen éles lövedékkel halálosan megsebesítette Nadim Nuvarát.

Emellett Derinek 50 ezer sékeles (mintegy 3,5 millió forintos) kártérítést is fizetnie kell a megölt tizenhét éves palesztin fiatal családjának, mert a bíró szerint jogtalanul és a fegyverhasználati szabályokkal ellentétesen használt éles lőszert gumilövedék helyett a tüntetés oszlatásakor.

Deri Bitunia menekülttábornál lőtte le Nuvarát, azon a tüntetésen, amelyet Izrael kikiáltásának (a palesztinok elnevezése szerint nakbának, a katasztrófa napjának) évfordulóján tartottak 2014-ben. A bíróság eleinte szándékos emberölésért fogta perbe, de vádalku során gondatlanságra módosították a vádat, ugyanis kiderült, hogy összekeveredtek az éles és a gumilövedékek.

Az izraeli katonával szemben hozott ítélet előtt nem sokkal jelentették be az izraeli hatóságok, hogy a héten lerombolták Dzsenínben Ahmed Konba lakóházát, aki januárban agyonlőtte egy rabbit. A ház megsemmisítése ellen a helyi palesztinok erőszakosan tüntettek, kövekkel és Molotov-koktélokkal dobálták az izraeli egyenruhásokat, és lábon lőttek egy izraeli katonát.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.