Hírek
2021. Május 12. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a bódult állapotban autózó bonyhádi drogdílert

Kábítószer-kereskedelem, bódult állapotban történő járművezetés és egészségügyi termék hamisítása miatt jogerősen hat és fél év fegyházbüntetésre ítélték kedden azt a bonyhádi férfit, aki marihuanát és amfetamint árult
- tájékoztatta a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség kedden az MTI-t.
A vádhatóság közleményében azt írták: a Pécsi Ítélőtábla határozatával helybenhagyta a Szekszárdi Törvényszék tavaly novemberben meghozott elsőfokú ítéletét.
A férfi Tolna megyében rendszeresen kereskedett kábítószerrel és Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert is értékesített, illetve gépkocsiját kábítószer hatása alatt vezette.
2018 ősze és 2019 tavasza között a férfi a vádirat szerint több mint 200 ezer forintos jövedelemre tett szert ismeretlen forrásból beszerzett marihuána és amfetamin eladásából.
A vádlott Magyarországon nem engedélyezett, gyógyszernek minősülő, szexuális teljesítményfokozó szert is eladott. Egy közúti ellenőrzés alkalmával pedig delta 9-THC kábítószert találtak a szervezetében.
Az első fokon eljáró Szekszárdi Törvényszék a vádlottat jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében, egészségügyi termék hamisítása bűntettében, valamint bódult állapotú járművezetés vétségében mondta ki bűnösnek, ezért hat és fél év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte.
A Pécsi Ítélőtábla a határozatot helybenhagyta, az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján
Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót