Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2017. Június 01. 10:19, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti

Elfogták egy huszonegy évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottját

Elfogták egy huszonegy évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottját

Elfogták Spanyolországban és kedden Magyarországra hozták egy 1996-os kiskunfélegyházi emberölés gyanúsítottját, a román férfi beazonosítását a nyomozás technikai eszközeinek fejlődése tette lehetővé

- közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője csütörtökön az MTI-vel.

Hürkecz Zoltán tájékoztatása szerint 1996 szeptemberében Kiskunfélegyházán, a Szegedi út egyik lakásában több késszúrással megöltek egy 37 éves férfit és az ingatlanból arany ékszereket loptak el.

A nyomozómunkát segítő technikai eszközök és lehetőségek fejlődésének köszönhetően a 21 éve a helyszínen rögzített DNS-minták alapján a rendőrök nemrégiben beazonosították a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható 40 éves román állampolgárt.

A férfi külföldön, ismeretlen helyen tartózkodott, ezért vele szemben március közepén európai elfogatóparancsot bocsátottak ki. Nyolc nappal később Spanyolországban fogták el a helyi hatóságok a feltételezett tettest, akit kedden hoztak Magyarországra.

A férfit a Bács-Kiskun megyei rendőrök őrizetbe vették és kezdeményezik az előzetes letartóztatását - tette hozzá a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek

Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére

Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.

2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek

Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.