Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2022. Június 02. 19:11, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI - pixabay

Éjszakára szabad az út a kamionok előtt a hosszú hétvégén

Éjszakára szabad az út a kamionok előtt a hosszú hétvégén

Éjszakára szabad az út a kamionok előtt a pünkösdi hosszú hétvégén: a kamionstopot szakmai kezdeményezésre június 4-én és 5-én, szombaton és vasárnap este 22 órától másnap reggel 6 óráig felfüggesztik

-közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) a Facebook-oldalán csütörtökön.

Azt írták, hogy a nehéz tehergépjárművek hétvégi forgalomkorlátozása az általános szabályok szerint megszakítás nélkül 48 órán át lenne érvényben a pünkösddel háromnaposra nyúló hétvégén.

Közölték: a közlekedésért felelős miniszter indokolt esetben, a környezetvédelmi és forgalombiztonsági szempontokat is mérlegelve, átmenetileg felfüggesztheti a korlátozást. Ezzel a lehetőséggel élve, a szakmai szervezetek kezdeményezése alapján szombaton és vasárnap éjjel is nyolcórás időablak nyílik az áruellátás zavartalansága érdekében. Az intézkedéssel a hazai vállalkozások rugalmasabban szervezhetik meg fuvarozási feladataikat, a járművezetők a kevésbé forgalmas éjszakai órákban hazatérhetnek - olvasható a tájékoztatóban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal