Hírek
2017. December 27. 18:12, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egyszerűbbé válik jövőre a kezességvállalás
Új mérföldkövet jelent a kezességvállalásban jövő januártól az úgynevezett portfóliógarancia bevezetése.
Ez jelentősen egyszerűsíti az ügyintézést, hiszen a bankok saját maguk dönthetnek a garanciaintézmény bevonásáról, amelyről csak egy egyszerű adatszolgáltatást kell küldeniük - közölte az MTI-vel Garantiqa Hitelgarancia Zrt.
A Magyarországon egyedülálló eljárás bevezetését az Európai Beruházási Alappal idén októberben kötött megállapodás teszi lehetővé - áll a közleményben.
Búza Éva, a társaság vezérigazgatója kiemelte: a portfoliógarancia konstrukcióra nagy volt az igény a kereskedelmi bankok részéről, így már a viszontgarancia megállapodás aláírását megelőzően nekiláttak az eljárások kidolgozásának.
A COSME nevű program keretében, mintegy 3500 hazai kis- és közepes vállalkozás (kkv) juthat, mintegy 80 milliárd forintnyi hitelhez a Garantiqa segítségével. A program keretében akár egymilliárd forint összegű hitelek is garantálhatóak, ami elsősorban a fejlesztési hiteleknek kedvezhet.
A Garantiqa közleményében arra is kitérnek: a társaság kezességvállalási állománya a kkv-hitelezés bővülésénél is nagyobb ütemben, évi szinten csaknem 25 százalékkal nő. Ma már minden hetedik kkv-hitel a Garantiqa kezességvállalásával jön létre - emlékeztetnek.
A Garantiqa kezességvállalása segítségével kihelyezett hitelportfolió volumene idén meghaladja a 670 milliárd forintot, 2021-re pedig az 1000 milliárd fölötti kihelyezés a cél.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
