Hírek
2011. November 04. 14:45, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egyszerre két influenza vírussal is megfertőződhetünk
Ritkán, de előfordulhat, hogy egy ember egyszerre fertőződik meg az influenza vírus két különböző típusával is.
Ilyen esetre találtak a kutatók nemrégiben bizonyítékot, ami ismét felhívja a figyelmet arra, hogy a vírustörzsek egy ember szervezetén belül is könnyen mutálódhatnak, aminek következtében halálos vírus születhet.
A kutatóknak sikerült bebizonyítaniuk, hogy 2009 októberében egy kambodzsai diák és tanára is egyszerre fertőződött meg az influenza járványt okozó törzsével, a H1N1-gyel, és egy szezonális változattal, a H3N2-vel. Bár mindkét beteg felgyógyult, az eredmények egyáltalán nem megnyugtatóak - írja az American Journal of Tropical Medicine and Hygiene.
A vírusok genomjának szekvenálása szerencsére azt mutatta, hogy a két vírus egyik páciens szervezetében sem egyesült, és így nem született új törzs, ez azonban a szakértők szerint bármikor bekövetkezhet. Erre elsősorban Délkelet-Ázsiában van nagy esély, mivel ott a pandémiás H1N1 törzs mellett folyamatosan jelen van a H5N1, vagyis a madárinfluenza is.
Az azonban csak nagyon ritkán fordul elő, hogy egy ember szervezetében egyszerre két vírustörzs is jelen legyen. A kutatócsoportok eddig világszerte összesen 20 olyan esetet regisztráltak, ahol a beteg H1N1-gyel és egy másik törzzsel is fertőzött volt. Ezek között ott van a két kambodzsai férfi, valamint egy szingapúri, hat kínai és tizenegy új-zélandi beteg.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
