Hírek
2011. Szeptember 23. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egyre többen nem tudják fizetni a számlákat

Tízből két magyarnak volt gondja a közüzemi díjak befizetésével idén a második negyedévben, hat százalékuk pedig a lakáshitel-törlesztéssel (is) késett.
Derül ki a Társadalomkutatási Intézet legfrissebb kutatásából, amelyről a Somogyi Hírlap számolt be.
A közüzemi díjat a 2011. áprilisa és júniusa között megkérdezett háromezer ember ötöde olykor nem tudta befizetni, 6 százalékuk pedig késett a lakáshitel törlesztéssel. A háztartásokat sújtó gondok természetesen összefüggnek egymással: a lakáshitel törlesztéssel késlekedők 75 százaléka a közüzemi díj befizetésével is késett.
Varga Ivett, az E.ON Hungária Zrt. sajtóreferense azt mondta, az ügyfelek közül sokak számára jelent problémát a mindennapi megélhetés, és erőfeszítéseik ellenére is sokan halmoznak fel áram- vagy gázszámlatartozást. Az elmúlt néhány évben kifejezetten nőtt a lejárt tartozások mértéke. Az áram- és gázhasználók összességében több tízmilliárd forinttal tartoznak társaságunknak. Harminc napon túli hátralékaink mértéke 2009-ben mintegy harminc, 2010-ben további közel húsz százalékkal nőtt. Az év elejéhez képest 15 százalékos az emelkedés. Míg tavaly 55 ezer, idén eddig 33 ezer esetben kellett kikapcsolnunk nemfizetés miatt a szolgáltatást a fogyasztóknál – mondta a szóvivő. A nyári hónapok némi enyhülést jelentettek, de arra számítanak, hogy ősszel ismét megnő a ki nem fizetett számlák összege.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.
2025. Június 03. 07:39, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hazánk aktívan részt vesz a NATO keleti szárnyának megerősítésében
2025. Június 03. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból
Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.