Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2012. Július 05. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Egymilliomodik látogatóját köszöntötte az ópusztaszeri panoptikum

Egymilliomodik látogatóját köszöntötte az ópusztaszeri panoptikum

Az egymilliomodik látogatót köszöntötték az Ópusztaszeri Történeti Emlékpark Panoptikumában szerdán: a kiskunfélegyházi Fokt Krisztina 100 ezer forint értékű ajándékot kapott.

A szerencsés látogatónak Riba Attila dandártábornok, a panoptikum ötletgazdája és Garamvölgyi László dandártábornok, az ORFK szóvivője adta át a nagy értékű kar- és faliórát, valamint CD-lejátszót.
Az ünnepség után Riba Attila az MTI-nek elmondta: 1996-ban, amikor megnyitották a kiállítást, elhatározták, hogy a százezredik látogatót megjutalmazzák. Ezt egy év múlva meg is tudták tenni. Akkor a kétszázezredik látogatót tűzték ki célul, majd a félmilliót, végül az egymillió mellett döntöttek, amit 15 év alatt sikerült is elérniük.
A dandártábornok felidézte: annak idején, mikor megnyitották a tárlatot, nem gondoltak ekkora sikerre. Akkor tíz évre saccolták a 100 ezer látogatót. Az volt a cél, hogy a magyar királyok panoptikumában bemutathassák a királyi koronákat, a reneszánsz részen pedig egy Mátyás korabeli vacsorát eleveníthessenek fel a látogatók számára.
Mostanra évi hatvanezer látogatót fogadnak, ami egy közepes múzeum számára is jó eredmény. A látogatók több mint 90 százaléka magyar - tette hozzá.
Az egymilliomodik látogató, Fokt Krisztina Kiskunfélegyházáról érkezett hatéves lányával. Az MTI kérdésére elmondta, hogy évente többször is ellátogatnak Ópusztaszerre.

Címkék: Kultúra-múzeumok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.