Hírek
2014. Szeptember 15. 10:27, hétfő |
Helyi
Forrás: Búz Csaba hadnagy
Egyéni lövészetek
A Várpalota közelében található MH Központi gyakorló és lőtéren az MH 5. Bocskai István Lövészdandár lőgyakorlataival megkezdődtek a Közös Fellépés 2014 elnevezésű gyakorlatsorozat kiképzési eseményei.
Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár 62. lövészzászlóaljának mesterlövészei és a harcjármű irányzói egy időben, egymással párhuzamosan hajtották végre lőfeladataikat, a Bocskai Tüze páncéltörő és aknavető lövészetekkel együtt.
A 12 főből álló mesterlövész állomány a számukra rendszeresített 12,7 mm GEPÁRD távcsöves puskával és a 7,62 mm SZÉP mesterlövészpuskával hajtották végre egyéni lőgyakorlataikat, amelyek során gyalogos és könnyen páncélozott álló célok leküzdését gyakorolták 350m és 900m között elhelyezett célokon.

Az éves kiképzési terveknek megfelelően a 62. lövészzászlóalj bázisán megalakított Zászlóalj Harccsoport szeptemberben, a Közös Fellépés 2014 gyakorlat keretein belül hajtja végre a különböző szintű összekovácsolási foglalkozásait. Az összekovácsolási feladatok, illetve az azokat követő kötelék lőgyakorlatok előkészítéseként szeptember 10-én a zászlóalj állományából több mint 30 fő hajtotta végre harcjárművekkel az 1-es számú harcszerű lőgyakorlatot 30 mm-es gépágyúval.
A frissen megszerzett tapasztalatokat a jövő héten, a több napra tervezett szakaszéles lőgyakorlatokon már kamatoztatni tudják majd a katonák.
cikk3
(Fotó: Nyikos Krisztián őrmester és Búz Csaba hadnagy)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:20, csütörtök | Sport
Női kézilabda-vb - Kulcsfontosságú két pontot gyűjtött a románok ellen a magyar válogatott
2025. December 04. 07:19, csütörtök | Sport
Felavatták Bozsik József egész alakos bronzszobrát
Ünnepélyes keretek között felavatták az Aranycsapat legendás labdarúgója, Bozsik József egész alakos bronzszobrát a Budapest Honvéd róla elnevezett stadionja előtt.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
