Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2020. Február 28. 06:07, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy kamasz maradványaira bukkantak egy pakisztáni állatkert oroszlánkifutójában

Egy kamasz maradványaira bukkantak egy pakisztáni állatkert oroszlánkifutójában

Egy kamasz maradványait találták meg egy pakisztáni állatkertben az oroszlánok kifutójában.

A lahore-i Safari állatkertben csaknem 40 oroszlán él.

A 17 éves Muhammad Bilal maradványaira az oroszlánok kifutójában bukkantak rá az állatgondozók. A fiú eltűnését egy nappal korábban jelentették be, de az nem derült ki, hogyan mászott át az állatkert kerítésén, hogy került az oroszlánok közé és mi okozta a halálát - olvasható a BBC News honlapján.

Az állami fenntartású állatkertet 1982-ben alapították, Pakisztán legnagyobb és legrégibb állatkertjeként emlegetik.

Az intézmény igazgatója elmondta, hogy kedden a közeli faluból keresték nála az eltűnt fiút, és segítségét kérték a felkutatásában. Ő azonban úgy ítélte meg, hogy túl késő van már a kutatáshoz, és túl veszélyes is lenne a sötétben.

Az állatkert gondozói végül szerda reggel fésülték át a parkot, és akkor fedeztek fel egy véres koponyát, csontokat és széttépett ruhát az oroszlánok kifutójában. A fiú rokonai a ruházata alapján azonosították az eltűnt kamasz maradványait.

A hatóságok a családtól megtudták, hogy a fiú kedden délután azért ment el otthonról, hogy füvet vágjon a teheneknek.

Maradványait halottkém vizsgálja meg, hogy meg tudják állapítani halála okát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban