Hírek
2019. Szeptember 05. 13:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy hétig még kérhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás
Jövő csütörtökig, szeptember 12-éig igényelhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás azoknak a lányoknak, akik betöltötték a 12. életévüket és az általános iskola 7. osztályába járnak
– közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei tanévben is lehetőség van a hetedikes lányok önkéntes HPV (humán papillomavírus) elleni védőoltására az oktatási intézményben. Ehhez szülői nyilatkozat szükséges, amelyet szeptember 12-éig kell az iskolába visszajuttatni – írták.
Az oltási sorozat első részletét októberben, a második oltást hat hónap múlva, áprilisban kapják meg a lányok.
Az iskolai kampányoltás során adott vakcina a méhnyakrák kialakulásáért felelős humán papillomavírus kilenc típusa által okozott betegségek ellen nyújt védelmet.
Közölték azt is, hogy a tavalyi tanévben a jogosultak 81,1 százaléka kérte a méhnyakrák elleni védőoltást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
