Hírek
2011. Augusztus 04. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy hacker mindfelett?
Egyetlen állam hackerei követhették el az utóbbi öt év kibertámadásainak túlnyomó részét.
Melyek egyaránt sújtották az Egyesült Államok, Dél-Korea vagy az ENSZ hálózatait – állítja szerdai jelentésében a McAfee számítógép-biztonsági cég. A jelentés ugyanakkor nem nevezi meg az érintett országot.
A McAfee 14 oldalas összefoglalójában felidézte az elmúlt években regisztrált legkomolyabb hackertámadásokat – a vizsgált időszakban összesen 72 kormány, nemzetközi szervezet és cég rendszereit törték fel az ismeretlen támadók. Meghekkelték például az Egyesült Államok, Tajvan, India, Dél-Korea, Vietnam és Kanada kormánya, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) oldalait éppúgy, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség hálózatát. Az ENSZ-t 2008-ban érte sikeres támadás, s a hackerek által nyitott rés ráadásul ez esetben két évig észrevétlen is maradt – ennyi időn keresztül juthattak belső információkhoz a genfi titkárság ügyeiről.
A biztonságtechnikai cég egyetlen országot sejt a támadások mögött, melyet azonban nem nevez meg – más szakértők azonban nevesítik is az államot: Jim Lewis szerint Kínáról van szó, hiszen a megszerzett adatok számukra különösen értékesek lehetnek. Lewis gyanúsnak tartja azt is, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság oldalát például közvetlenül a 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt törték fel -olvasható az InfoRádió honlapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
