Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2022. Április 07. 08:39, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Eggyel több országos listás mandátumot nyert a Fidesz

Eggyel több országos listás mandátumot nyert a Fidesz

Eggyel bővült, 136-ra nőtt a Fidesz-KDNP által elnyert mandátumok száma, a DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszédé pedig eggyel csökkent - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.

Az NVI vasárnap kezdte meg a levélben érkezett szavazatok számlálását. Csütörtök reggelig 161 548 érvényes levélszavazatot számoltak össze, ebből 151 279-et kapott a Fidesz-KDNP pártszövetség, míg DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd 7 006-ot, a Mi Hazánk Mozgalom pedig 1 705-öt.

A határon túli magyarok által leadott levélszavazatokat az országos listás mandátumok szétosztásánál veszik figyelembe. Mivel a levélszavazatok miatt jelentősen megnőtt a Fidesz-KDNP pártlistára jutó szavazat, így ez a lista még egy mandátumhoz jutott, egyúttal a DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd elveszített egy listás mandátumot, mert már nem volt elég szavazata az utolsóként kiosztandó mandátum megszerzéséhez, így összesen már csak 55 mandátuma van.

A Parlamentbe még bejutó Mi Hazánk Mozgalomnak nem változott a mandátumszáma.

Az NVI folyamatosan ellenőrzi a visszaérkezett levélszavazatok azonosító nyilatkozatait és számlálja össze az érvényes nyilatkozatokhoz tartozó szavazatokat, így az országos listás mandátumok megoszlása az egyes pártlisták között még változhat.

Az április 3-ai parlamenti választás a Fidesz-KDNP ismételt kétharmados győzelmét hozta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.