Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2023. Augusztus 21. 17:09, hétfő | Belföld
Forrás: MKIF

Durva baleset a kőröshegyi völgyhídon - Videó

Durva baleset a kőröshegyi völgyhídon - Videó

Az utolsó pillanatban tudott elugrani a műszaki hibás autó utasa.

A videón látható, amint egy műszaki hibás autó megáll a híd közepénél, ám a sofőr elmulasztotta kitenniaz elakadásjelző háromszöget, láthatósági mellényt viselni, sőt az utasok, az utasok néha vissza is ültek az autóba.

Több perc is eltelt, mire egy kamionos nem vette észre a félreállt járművet, majd begyűrte az autót a szalagkorláthoz.

Aki éppen az autón kívül volt, gyorsan felmászott a szalagkorlátra, aki pedig az autóban ült, csodával határos módon kisebb sérülésekkel megúszta és ki tudott mászni az autóból.
Autópályák fenntartója, az MKIF Zrt. a következő tanácsokat adja a járművezetőknek, a hasonló esetek elkerüléséért:

- a leállósávra húzódj le! Ha nincs leállósáv, mint itt is, a korláthoz legközelebb állítsd meg az autót és azonnal hagyd el a kocsit!

- vedd fel a láthatósági mellényt!

- csak az irataidat és a mobiltelefonodat vedd magadhoz!

- szállj ki és a szalagkorláton kívül hívd a 112-es telefonszámot!

- a segítséget a korláton kívül várd meg, biztonságban!

Címkék: baleset, közlekedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.