Hírek
2017. November 06. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Drágább lesz a fuvarozás
Megnövekedett költségei miatt emeli szolgáltatási díjait a Rail Cargo Hungaria Zrt. és a Waberer\'s International Nyrt. is - tájékoztatta a Világgazdaságot a két cég vezetője.
Európa-szerte árat emelnek a fuvarozók, és ez a tendencia már Magyarországot is elérte. Lajkó Ferenc vezérigazgató közlése szerint a Waberer's-nél a folyamat átlagosan 8 százalékos emeléssel kezdődött meg. A Rail Cargo Hungaria igazgatósági elnöke, Kovács Imre nem közölt számot, de átlagos európai fuvarpiaci emelésként 6 százalékot jelölt meg.
Az áremelési kényszer piaci oka mindkét társaságnál - mint az ágazat egészében - a kiadások növekedése. A fuvarozók költségeit azonban a szabályozási környezet is növeli. Lajkó Ferenc ennek kapcsán a kiküldött munkavállalókról szóló irányelv módosítási javaslatát emelte ki, amely megítélése szerint aránytalanul növelné a kötelező bérszinteket - írja hétfői számában a Világgazdaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
