Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2018. Augusztus 28. 17:06, kedd | Belföld
Forrás: mti

DNS-e buktatta le nyolc évvel később a patikarablót

DNS-e buktatta le nyolc évvel később a patikarablót

A DNS-vizsgálat buktatta le azt a férfit, aki ellen egy nyolc évvel ezelőtti patikarablás miatt emeltek vádat - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t.

A vádirat szerint a most 43 éves férfi azért vásárolt egy valódinak látszó játék pisztolyt, hogy rablást kövessen el vele. 2010. december 23-án nem sokkal zárás előtt egy zuglói gyógyszertárban ráfogta a játék fegyvert az alkalmazottra és a bevételt követelte.

A sértett azonban megnyomta a pánik gombot, majd átment egy másik helyiségbe telefonálni, mire a támadó pénz nélkül elhagyta a patikát. Az időközben felfüggesztett nyomozás bizonyítékait a rendőrök idén vizsgálták meg újra, és a DNS-e alapján azonosították a vádlottat.

Az új büntetőeljárási kódex adta lehetőségeket kihasználva, a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a bűncselekményt beismerő terhelttel egyezséget kezdeményezett. A vádlott és védője elfogadta a kerületi ügyészség feltételeit, amelyek szerint a büntetés hat és fél év fegyház és hét év közügyektől eltiltás lenne. Az új szabályok szerint, ha a bírósági előkészítő ülésen a vádlott az egyezségnek megfelelően beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalásról, a bíróság pedig jóváhagyja az egyezséget, akkor azzal azonos tartalmú ítéletet hoz - ismertették.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget