Hírek
2023. Április 04. 10:43, kedd |
Helyi
Forrás: MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság
Díjmentes utazás a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára
A MÁV-START és a GYSEV Zrt. április 3-tól 27-ig a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia rendezvénysorozatra utazók részére díjmentes utazást biztosít
bármely állomásról a kedvezmény igénybevételéhez kiadott igazoláson feltüntetett település vasútállomására, valamint a rendezvény helyszínéről történő visszautazáshoz. A Budapesten megrendezett konferenciára utazók a díjmentes utazási kedvezményt Budapest-Keleti, Budapest-Nyugati, Budapest-Déli, Budapest Kelenföld, Kőbánya–Kispest állomásokról, illetve oda vehetik igénybe.
A kedvezmény kizárólag belföldi utazásra, 2. kocsiosztályon vehető igénybe. 1. kocsiosztály igénybevétele esetén a teljes árú kocsiosztály-különbözeti díjat meg kell fizetni. Feláras vonat igénybevétele esetén az adott vonatra érvényes feláras jegyet meg kell váltani. Az igazolással az odautazást leghamarabb az igazoláson feltüntetett rendezvény nyitónapját megelőző napon lehet megkezdeni, míg a visszautazást legkésőbb az adott konferencia zárónapját követő nap éjfélig be kell fejezni.
Az utazási kedvezményre csak az igazoláson feltüntetett személy jogosult személyazonosság igazolására alkalmas okmány felmutatásával. Külön díjmentes menetjegyet nem kell váltani. Jegyellenőrzéskor az érvényes igazolás bemutatásának elmulasztása, vagy az igazoláson szereplő okmánytól eltérő okmány felmutatása esetén az utas részére a jegyvizsgáló teljes árú egyúti jegyet, vagy az utast megillető egyéb kedvezményes egyúti jegyet állít ki és pótdíjat is felszámít.
Tíz főt meghaladó csoportos utazás esetén a csoportos helyjegyek megváltásához a „Bejelentés csoportos utazáshoz” nyomtatvány helyjegy igényekre vonatkozó adatainak kitöltése szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:18, szerda | Életmód
Nem javasolják élő állat ajándékba adását az állatvédők
2025. December 10. 07:14, szerda | Bulvár
A Freddie Mercury-kiállításhoz vár 1986-os budapesti emlékeket a Magyar Zene Háza
2025. December 10. 07:13, szerda | Életmód
Fizetős lett Júlia erkélye Veronában
Előzetes helyfoglalás és jegyvásárlás szükséges a Júlia erkélyeként ismert turistalátványosság meglátogatásához január 6-ig Verona város önkormányzatának döntése alapján.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
