Hírek
2015. Május 30. 00:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Csökkent a háztartások adóssága, nőttek a megtakarítások
A háztartások bankhitelei 62 milliárd forinttal csökkentek és 79 milliárd forint új betétet helyeztek el a belföldi pénzintézeteknél - derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről pénteken kiadott MNB-jelentésből.
A hitelek csökkenésében 56 milliárd a devizahitelekre jutott, a forinthitel tartozások 6 milliárd forinttal apadtak.
A Magyar Nemzeti Bank megjegyzi, hogy a devizahitel tartozások csökkenésében szerepet játszott az is, hogy néhány hitelintézet a forintosítással-elszámolással kapcsolatos bizonyos tranzakcióit - kizárólag technikai okok miatt - csak áprilisban rögzítette a rendszerben. Az elszámolás eredményeként az áprilisi 62 milliárdot megelőzően márciusban 681 milliárddal csökkent a háztartások hiteltartozása az MNB adatai szerint.
Az áprilisban elhelyezett friss betétekből 71 milliárd forintban és csak 8 milliárd került devizában a számlákra.
A vállalati szektor áprilisban is több hitelt törlesztett, mint amennyi új hitelt vett fel, ráadásul betéteit is növelte. A márciusi 186 milliárd forinthoz képest szerény összeget, 25,5 milliárd forint hitelt fizettek vissza a vállalatok - 16,1 milliárdot devizában, 9,4 milliárdot forintban -, miközben 24,5 milliárd forintnyi betétet nagyjából fele-fele arányban tettek be forintban és devizában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
