Hírek
2018. Szeptember 13. 19:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay
Csak kisebb, átmeneti enyhülés várható a hétvégén
Átmenetileg csapadékosra fordul az időjárás, de aztán ismét visszatér a száraz, napsütés idő. Csak kisebb, átmeneti enyhülés várható, többfelé így is 25 fok felett alakulnak a maximumok
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken a fátyolfelhők mellett nyugaton, illetve északon főként a délutáni óráktól helyenként megvastagszik a felhőzet, és északnyugaton már zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 10-18 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet általában 26-31 fok között valószínű, de északnyugaton kissé hűvösebb, 24, 25 fok lesz.
Szombaton napközben a többórás napsütés mellett elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. Emellett többfelé megélénkül, helyenként megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 13-18 fok lehet. Napközben 23-28 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap napos idő lesz, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 10-16 fok között valószínű. A nappali maximumok 23-27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
