Városlista
2025. február 12, szerda - Lívia

Hírek

2011. Szeptember 21. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Csak az adósok egy kis hányada élhet a rögzített árfolyamú végtörlesztéssel

Csak az adósok egy kis hányada élhet a rögzített árfolyamú végtörlesztéssel

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint a lakossági jelzálog devizaadósok csupán 20 százaléka élhet majd a rögzített árfolyamú végtörlesztés lehetőségével - mondta Simor András a kamatülést követő sajtótájékoztatón.

A jegybankelnök hozzátette: készek az ország devizatartalékainak terhére a devizahitelek végtörlesztéséhez szükséges devizát a magyar bankok igénye szerint rendelkezésükre bocsátani.

Az MNB számítása szerint a lakossági jelzálog devizaadósok csupán 20 százaléka élhet majd a rögzített árfolyamú végtörlesztés lehetőségével. Még ez is jelentős veszteséget okoz a hitelintézeteknek, rontja Magyarország növekedési kilátásait, csökkenti a költségvetési adóbevételeket - fűzte hozzá Simor András.

A devizaalapú jelzáloghitelek végtörlesztését szabályozó törvény jelentős pénzügyi stabilitási kockázatot jelent, de az MNB-nek van eszköze arra, hogy ezt tompítsa, és ezt használni is fogja - tette hozzá.

A jegybank számítása szerint körülbelül 1000-1100 milliárd forint törlesztésére kerül sor - közölte Simor András.

A forint a bejelentést követően erősödött, az euró a 289,70-es szintről 288 forintra, a svájci frank 238,50-ről 236 forintra, a jen 2,7650-ről 2,7543 forintra gyengült.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld

Meteorológia: ónos eső várható szerdán

Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 12. 07:38, szerda | Belföld

A német AfD elnökével tárgyal Orbán Viktor

Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Alice Weidellel, az Alternatív Németországért Párt (AfD) elnökével tárgyal szerdán Budapesten - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Sajtóiroda.

2025. Február 11. 09:24, kedd | Belföld

Nagy Márton: jöhetnek újra az árstopok?

Jöhetnek újra az árstopok? – tette fel a kérdést a nemzetgazdasági miniszter hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Február 11. 09:22, kedd | Belföld

Orbán Viktor: óriási botrány van Amerikában

Óriási botrány van Amerikában. Az amerikai elnök úgy döntött, hogy nyilvánosságra hozza, a különböző amerikai kormányzati szervek kiknek és mennyi pénzt juttattak az elmúlt években - közölte a miniszterelnök hétfőn.