Hírek

2021. November 22. 14:34, hétfő | Helyi
Forrás: Nagy Benjámin sajtóreferens

Búcsúzott a Kosársuli a Hepp Kupától

A Békés elleni, pénteki hazai bajnoki vereség után máris adott volt a javítási lehetőség a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulinak.

A Hepp Kupa 3. fordulójában az NB II Keleti csoportjában szereplő Békéscsabai KK otthonában lépett pályára a csapat vasárnap este.

A Szablics Péter, Utasi Gábor edzőpáros teljes keretre számíthatott az előző körben a Békést kiejtő csabaiak ellen (akiknél a korábban a Vásárhelyen játszó Kovács József és Perák Denis is kezdett), ám az idegenbeli vesszőfutásból és az utóbbi meccsek gyenge formájából nem tudott kilábalni a Kosársuli, aminek vereség lett a vége.

Az első félidőben a vásárhelyiek akarata érvényesült. A szoros első negyedet (16-19) Bálint triplája zárta, majd a második játékrészben egy 9-0-s szériával sikerült ellépni, és Varga Zalán triplája után, a 17. percben pedig már tíz pont volt az előny (24-34). A félidő végére állandósult a különbség, Varga Ákos kosarai után a szünetben 31-39 állt az eredményjelzőn.

A szünet után úgy tűnt, akár el is dőlhet a meccs, hiszen a 22. percben tizenöt pontra ment el a Kosársuli (31-46), ám innen teljesen érthetetlen összezuhanás következett. A vásárhelyiek hat percig kosarat sem szereztek, a Békéscsaba eközben 14-0-val jött vissza (45-46), aztán 50-49-nél a vezetést is átvették, a hajrát pedig már ők kezdték nyert helyzetből (57-53).

A végjátékban aztán már ki sem adták a kezükből az előnyt, és amíg a Kosársuli támadásban és védekezésben is szétesett, addig a mezőny legeredményesebbje, Szarvas triplája után a 35. percben már nyolc ponttal vezettek a hazaiak. Innen egyszer, Varga Ákos hármasánál villant fel a remény a fordításra (71-68), de visszaút már nem volt, és végül megérdemelten, 81-73-ra győzött a Békéscsaba, ezzel továbbjutott a következő fordulóba.

Hepp Kupa, 3. forduló:

Békéscsabai KK-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 81-73 (16-19,15-20,26-15,24-19)

Edzőpáros: Szablics Péter és Utasi Gábor

Folytatás november 30-án, a DEAC U23 otthonában.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 13:53, péntek | Életmód

A munkabér az elsődleges munkahelyválasztási szempont Magyarországon

A munkahelyválasztásnál a magyar munkavállalók számára 2024-ben is a vonzó munkabér és juttatási csomag az elsődleges, ezt követi a munkahelyi légkör és a munkaadó pénzügyi stabilitása, ahol nem kell tartani a leépítéstől

2024. Április 26. 13:52, péntek | Belföld

Folytatja a terjeszkedést az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.

2024. Április 26. 13:50, péntek | Belföld

KSH: márciusban 6413 gyermek született, 10 524 ember halt meg

2023 márciusához képest a születések száma 10, a halálozásoké 13, a házasságkötéseké 1,9 százalékkal csökkent - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-t.