Hírek
2021. Január 25. 07:57, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok
Brutális gyorshajtáson fogták - VIDEÓ

A Veszprém megyei rendőrök egy 40 éves érdi autóst 245 kilométeres sebességgel mértek be a 710-es számú főúton.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Forgalomellenőrző Alosztályának munkatársai a 710-es számú főúton közlekedve észlelték, hogy egy velük szemben szabályosan közlekedő autót a főútra vonatkozó megengedett legnagyobb sebesség, 100 helyett 177 kilométeres sebességgel előz egy másik 2021. január 24-én, délelőtt. A járőrök megkülönböztető fény- és hangjelzés mellett megfordultak, a gyorshajtó után indultak, ám mire utolérték, a sofőr már 245 kilométeres sebességgel száguldott ott, ahol a járművek biztonságos közlekedését csupán kétszer egy sávos út szolgálja. A megállítás előtti pillanatokban a gyorshajtó egy útkereszteződésben az Előzni tilos! tábla ellenére a záróvonalat és forgalom elől elzárt területet átlépve megelőzött egy kocsit is – közölte a rendőrség.
A rendőrök megállították az autót, és annak 40 éves érdi vezetőjét a gyorshajtás miatt 300 ezer forint közigazgatási bírsággal és 8 előéleti ponttal, a szabálytalan előzés miatt 10 ezer forint helyszíni bírsággal és 6 előéleti ponttal sújtották. Az esztelen rohanás indokaként a sofőr csupán annyit mondott a rendőröknek, hogy sietett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -