Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2018. Február 05. 05:00, hétfő | Sport
Forrás: mti

Bronzérmes a férfi kardcsapat az olaszországi vk-versenyen

Bronzérmes a férfi kardcsapat az olaszországi vk-versenyen

A Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású magyar csapat bronzérmet nyert a férfi kardozók idei első világkupa-versenyén, Padovában.

A Luxardo Kupáért kiírt, nagy presztízsű olaszországi viadalon a magyarok az első fordulóban kiemeltek voltak, majd a nyolcaddöntőben 45-35-re legyőzték Kanadát. A negyeddöntőben Iránnál bizonyult jobbnak a magyar csapat (45-38), amely aztán az elődöntőben 45-40-re kikapott a házigazda olaszoktól. Szilágyiék a bronzmérkőzésen az Egyesült Államokat győzték le 45-34-re.

A padovai viadalon egyéniben Szilágyi ezüst-, Szatmári pedig bronzérmes lett szombaton.

A Kreiss Fanni, Lupkovics Dóra, Mohamed Aida, Szalai Szonja összeállítású magyar női tőrcsapat az algíri vk-versenyen három győzelemmel és egy vereséggel a kilencedik helyen zárt.

Címkék: kard, vívás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:19, csütörtök | Sport

Felavatták Bozsik József egész alakos bronzszobrát

Ünnepélyes keretek között felavatták az Aranycsapat legendás labdarúgója, Bozsik József egész alakos bronzszobrát a Budapest Honvéd róla elnevezett stadionja előtt.

2025. December 04. 07:15, csütörtök | Sport

Rövidpályás úszó Eb - Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián ezüstérmet nyert szerdán 50 méteres pillangóúszásban a Lublinban zajló rövidpályás Európa-bajnokságon.