Hírek
2020. Július 26. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Brexit - Ha nem születik megállapodás, vámok lesznek
Ha nem jönne létre megállapodás az Európai Unió és az Egyesült Királyság új kapcsolatrendszeréről (Brexit), akkor vámok lesznek 2021-től - mondta Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense az M1 szombati műsorában.
Az Egyesült Királyság január 31-én kilépett az Európai Unióból. A távozás pillanatában 11 hónapos átmeneti időszak kezdődött, amelynek legfontosabb célja az, hogy időt biztosítson a megállapodásra a jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszer szabályairól. Egyértelműen afelé halad a helyzet, hogy vámok lesznek, az Egyesült Királyság nehezebben fogja elérni az európai egységes piacot, a szolgáltatásokat - jelentette ki Gálik Zoltán.
Rámutatott: nem történik ugyanakkor akkora "katasztrófa", mivel a vámok jelentős bevételt hoznak a brit és az uniós központi költségvetésnek. A kereskedelem nehezebb lesz, Magyarország az Egyesült Államokkal vagy a fejlett világ országaival például így kereskedik.
A britek nem akarnak egy nagy átfogó - kereskedelmet, szolgáltatást, külpolitikát, biztonságpolitikát egyaránt érintő - szerződést, sokkal inkább részterületeken kötnének megállapodást - jelezte az elemző. Gálik Zoltán kérdésnek nevezte azt is, hogy milyen intézmény felügyelné a megállapodás betartását és milyen retorziókat alkalmazhatna.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
2025. December 02. 07:13, kedd | Külföld
Ukrajna háború – Kreml: az orosz elnöknek jelentést tettek Pokrovszk és Vovcsanszk elfoglalásáról
2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.
