Hírek
2021. Július 06. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönben marad az unokája ellen szexuális erőszakot elkövető férfi
Mégsem kerül feltételes szabadságra a lányunokája sérelmére elkövetett szexuális erőszak miatt 2017-ben nyolc és fél év börtönbüntetésre ítélt férfi, akit június 1-jén, első fokon feltételes szabadságra bocsátottak
- tájékoztatta a Bács-Kiskun megyei főügyész hétfőn az MTI-t.
Gyugyi Csilla közölte: a kalocsai férfi 2015-ben az akkor öt és fél éves lányunokájával felnőtt filmet nézetett, többször fogdosta és más szexuális cselekményeket végzett vele, ezért 2017 júliusában a Szegedi Ítélőtábla jogerősen 8 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte.
A Kecskeméti Törvényszék büntetés-végrehajtási bírája június 1-jén feltételes szabadságra bocsátotta a férfit azzal az indokkal, hogy a magatartásával, munkavégzésével nem volt probléma a börtönben, így a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.
A feltételes szabadságra bocsátás ellen a megyei főügyészség fellebbezett, mert álláspontja szerint az elítélt nem tanúsított megbánást a rendkívül súlyos bűncselekmény miatt, úgy viselkedik, mintha nem történt volna semmi, az unokájának a börtönből ajándékokat küldözgetett. Az elítélt környezetében sincs olyan ember, aki előmozdítaná tette következményeinek belátását, így a férfi személyiségére, a bűncselekmény súlyára és körülményeire figyelemmel a szabadságvesztés még nem érte el a célját - tették hozzá.
A Kecskeméti Törvényszék másodfokú tanácsa június 24-én az ügyészi fellebbezéssel egyetértve jogerősen megváltoztatta az elsőfokú döntést, és mellőzte az elítélt feltételes szabadságra bocsátását. A másodfokú bíróság szerint a büntetés célja csak a szabadságvesztés teljes kitöltésével érhető el - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
