Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2017. Október 19. 12:16, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Bemutatták az első 5G kapcsolatot Magyarországon

Bemutatták az első 5G kapcsolatot Magyarországon

Az Ericsson és a Magyar Telekom bemutatta az első 5G kapcsolatot Magyarországon csütörtökön, az Ericsson Magyarország budapesti kutató fejlesztő központjában.

A mobilhálózati kapcsolat másodpercenként 22 gigabites (Gbps) letöltési sebességet ért el.

Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a hálózat integrált rádiótechnikája a jelenlegi mobiltechnológiáknál 20-szor gyorsabb letöltési sebességet tesz lehetővé.

Hozzátette, hogy az 5G szabványosítás első szakasza folyamatban van, várhatóan 2018-ban zárul le, a teljes folyamat 2019-2020-ig tarthat. Az első felhasználási területekre példaként elsősorban az ipari alkalmazásokat említette, például a dolgok internetét (IoT), a robottechnológiával kapcsolatos szolgáltatásokat, és a különböző iparágakat, az autóipart, az egészségügyet, a közszolgáltatást, a mezőgazdaságot.

Közölte: a hálózatot az Ericsson elsősorban az operátoroknak, a mobilszolgáltatóknak fejleszti. Az Ericsson óriási üzleti potenciált lát az 5G-ben és arra számít, hogy 2026-ig 582 milliárd dollár piaci lehetőséget teremt, és a bevételek 35 százalékos növekedését teszi lehetővé.

A jelenlegi 4G hálózatok fokozatosan fejlődnek az 5G technológia irányába, az 5G hálózat indulásakor - ami 2020 előtt nem várható - együttműködik a kettő - mondta.

Kim Kyllesbech Larsen, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta: az új hálózat teljesen új koncepciót jelent, egyesíti a vezetékes és a mobil kommunikációt. A bemutatott technológia már az 5G hálózat szabványosítás előtti verziója. Az 5G koalíció tagjaként együttműködnek a zalaegerszegi tesztpálya infokommunikációs infrastruktúrájának kiépítésében - mondta.

Emlékeztetett arra is, hogy a Magyar Telekom az Ericssonnal, kormányzati testületekkel, egyetemekkel, hálózati berendezések gyártóival és forgalmazóival együtt mind részt vesznek a magyarországi 5G koalícióban és közös céljuk az 5G sikeres magyarországi bevezetése.

Az új hálózat lehetőségei nemcsak a sebességében rejlenek, hanem a beépített hálózati intelligenciában és a más technológiákkal történő együttműködésre való képességben - mutatott rá.

A bemutató 15 GHz-es frekvencia sávban zajlott és 800 MHz-es spektrumot használt.

Címkék: 5g, kapcsolat, mobil, telefon

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;