Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2015. Május 11. 12:13, hétfő | Helyi
Forrás: Elek András-sajtóreferens

Barcsay tárlat a Tornyai János Múzeumban

Barcsay tárlat a Tornyai János Múzeumban

Zajlik a rendezés a hódmezővásárhelyi közgyűjteményben.

Újabb képzőművészeti szenzációval készül Hódmezővásárhely városa: a 20. századi magyar művészet rejtélyes alkotója, Barcsay Jenő a festő, a tanár műveiből nyílik kiállítás május 17-én a Tornyai János Múzeumban. Az elmúlt héten több mint háromszáz Barcsay alkotás érkezett a hódmezővásárhelyi közgyűjteménybe, ahol jelenleg a tárlat rendezése zajlik.

Barcsay Jenő a 20. századi magyar művészet egyik legjelentősebb egyénisége, enigmatikus alakja, akinek saját kortársaira és a következő nemzedékre gyakorolt hatása alapvetően határozta meg a háború utáni magyar művészet arculatát. Az új kutatási eredményeket publikáló és a teljes életművet bemutató hódmezővásárhelyi kiállítás egyrészt tisztelgés a 115 éve született Barcsay Jenő munkássága előtt ‑ nem mellesleg éppen hatvan éve nyerte el a Vásárhelyi Őszi Tárlat fődíját, a Tornyai plakettet ‑, másrészt lehetőséget nyújt az életmű újraértelmezésére. Barcsay hat évtizedet átfogó munkássága során következetesen és tudatosan alakította ki jellegzetes stílusát, amelynek motívumkincse egész életművében mindig a valós környezet látványából fakadt, azonban ezt a primer élményt egyre elvontabb formavilágban, absztrakt festői megoldásokkal dolgozta fel.

A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány, a szentendrei Ferenczy Múzeum, Barcsay Jenő Gyűjteménye és a Tornyai János Múzeum közös kiállítása május 17-én, vasárnap délben nyílik meg a hódmezővásárhelyi közgyűjteményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.