Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2022. Május 07. 16:04, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Bakondi: beigazolódott, hogy nem szabad fegyvert szállítani a háborúba

Bakondi: beigazolódott, hogy nem szabad fegyvert szállítani a háborúba

A magyar kormány helyesen ítélte meg, hogy nem szabad fegyvert szállítani az ukrajnai háborúba - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a kárpátaljai rakétatámadás kapcsán az M1-en péntek este.

Bakondi György azt is kiemelte: fontos, hogy a háború és az embargók, szankciók árát ne a magyar emberek fizessék meg.

A főtanácsadó közölte: Ukrajnából tömegesen érkeznek a menekültek, eddig mintegy 675 ezren jöttek Magyarországra. Ugyanakkor minden harmadik magyar részt vett valamilyen formában a menekültek támogatásában, ebben a kérdésben nemzeti összefogás jött létre.

Magyarországról eddig mintegy 3 milliárd forint értékű segélyszállítmányt juttattak el Ukrajnába, továbbá 37 milliárd eurós felajánlást tett a kormány, ebből kórházak, iskolák, otthonok épülhetnek Ukrajnában, és beteg gyerekek gyógyítását, fiatalok magyarországi egyetemi oktatását támogatják - mondta Bakondi György.

Hozzáfűzte: a déli határnál erősödött az illegális migráció, idén eddig mintegy 62 500 határsértés történt, tavaly az év hasonló időszakában 31 ezer, és idén eddig 480 embercsempészt fogtak el, míg tavaly ebben az időszakban 240-et.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.