Hírek
2021. December 17. 19:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bajonettel támadt rendőrökre, letartóztatták
A Debreceni Járásbíróság csütörtökön egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével gyanúsít a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség
- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-t. Dobó Dénes közölte: a miskolci rendőrök kedden több büntetőügyben is gyanúsítottként akartak kihallgatni egy borsodi férfit; a házánál felszólították, hogy menjen ki az udvarra. A gyanúsított erre nem volt hajlandó, szobája ajtaját eltorlaszolta, majd az ablakon keresztül próbált menekülni. A rendőrök az ajtót benyomva bejutottak a szobába, ahol a gyanúsított egy 25 centiméteres pengéjű bajonettel az egyik rendőr nyaka, majd mellkasa felé szúrt. A rendőrök ezután testi kényszert alkalmaztak a férfival szemben, majd előállították. Az intézkedés során két rendőr könnyű sérüléseket szenvedett - tudatta a szóvivő.
A nyomozási bíró indokolása szerint a gyanúsított büntetlen előéletű, de korábbi eljárásokban kiderült, hogy kóros elmeállapota súlyosan, illetve közepes fokban korlátozta abban, hogy cselekménye következményeit felismerje, illetve e felismerésnek megfelelően cselekedjen. Ezért megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra kerülése estén újabb, hasonló jellegű, szabadságvesztéssel büntetendő cselekményt követne el.
A Debreceni Járásbíróság a letartóztatásra az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet jelölte ki. A gyanúsítottnál nincs meg a feltétele az ideiglenes kényszergyógykezelésnek, viszont pszichiátriai kezelése szükséges - döntött a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
