Hírek
2017. Június 06. 14:44, kedd | Helyi
Bajai ANZIX

A Bajai Nagy István Művészeti Egyesület kiállítása
Megnyitó: 2017. június 9., péntek, 17h
Kiállítók:
- Farkas L. Zsuzsa - grafikusművész
- Fodor Ilda - képzőművész
- Harmath Ilona - grafikusművész
- Harmath István - szobrászművész
- Jászberényi Matild - iparművész
- Kántor József - képzőművész
- Klossy Irén - grafikusművész
- Papp Nikolett - festőművész
- Sipos Loránd - grafikusművész
- Vidovits Iván - festőművész
Megnyitja: N. Kovács Zita művészettörténész
::
https://www.facebook.com/events/430197220687947
::
A Bajai Nagy István Művészeti Egyesület kiállításán keresztül bepillantást nyerhetünk egy Baján csoportosuló - a MűHáz egyesületéhez hasonló célkitűzésekkel rendelkező - alkotóműhely tevékenységébe. A két egyesület együttműködése a Mártélyi Szabadiskolában kötött barátságokra épül. A kiállítás csere kiállítás, decemberben a MűHáz Egyesület mutatkozik majd be Baján a csillagvizsgálóban.
Az egyesület 2011. április 14-én alakult, Nagy István festőművész szellemi öröksége mentén. A csíkmindszenti születésű Nagy István, (1873-1937) - Tornyai János kortársa - a modern magyar festészet elismert, egyéni képviselője. Életének utolsó éveiben 1933-tól Baján élt és alkotott.
::
Megtekinthető: 2017. július 16-ig.
KépKapTár Galéria
Hódmezővásárhely, Bocskai utca 1.
Hétfő–Péntek: 9h–17h Szombat: 9h–12h
::
https://www.civilek.hu/civil-szervezetek/bajai-nagy-istvan-muveszeti-egyesulet/
http://amibajank.hu/2016/02/13/nagy-istvan-festomuvesz-halalanak-evfordulojara/
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód
Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús
A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.