Hírek
2018. Január 22. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az üldözött keresztényekről is megemlékeznek az ökumenikus imahéten
A világszerte üldözött keresztényekről is megemlékezik az ökumenikus imahetet megnyitó vasárnapi istentisztelet - mondta a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Fischl Vilmos ismertette: az imahét üzenete, hogy az Istennek van ereje, hatalma a világban és az emberek életén. Emellett a rendezvény minden napja külön vezérgondolatot kapott, ezek alapján minden közösség a maga szokásai és hagyományai szerint tarthatja meg az imahéthez kacsolódó programjait - tette hozzá.
A főtitkár közlése szerint a 2018-as imahét anyagát a karibi ökumenikus csoport készítette azzal a szándékkal, hogy felhívják a figyelmet a rabszolgaság modern kori formáira, hiszen annak régi intézménye, az emberi méltóságtól való megfosztás az ő térségükben még a múlt században is jelen volt.
Fischl Vilmos felidézte, hogy az ökumenikus imahét hagyománya Skóciából indult, 1740-ben egy észak-amerikai eredetű pünkösdi mozgalom imádkozott először a más felekezetűekért más felekezetekkel együtt. Az imahét ezt követően még sokáig nem évről évre ismétlődő esemény volt, de csatlakoztak ahhoz a protestánsok mellett a katolikusok, az evangélikusok, majd az ortodoxok is. Magyarországon csaknem negyedszázados múltra tekint vissza az ökumenikus imahét - tette hozzá a főtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
