Hírek
2011. Szeptember 19. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: HírTV
Az összes atomlétesítményét bezárja
A Siemens felhagy az atomtechnológiai fejlesztésekkel. Ezt a cég vezetője ismerte el a Spiegel című napilapnak.
A Siemens építette és üzemelteti mind a 17 német atomerőművet, ezekből származik a német energiatermelés negyede. A német kormány azonban a fukusimai katasztrófa után úgy döntött: 2022-ig valamennyi atomlétesítményét bezárja. A Siemens addigra harmadával akarja növelni a megújuló energiák felhasználásának arányát. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
