Hírek
2011. Szeptember 19. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: HírTV
Az összes atomlétesítményét bezárja
A Siemens felhagy az atomtechnológiai fejlesztésekkel. Ezt a cég vezetője ismerte el a Spiegel című napilapnak.
A Siemens építette és üzemelteti mind a 17 német atomerőművet, ezekből származik a német energiatermelés negyede. A német kormány azonban a fukusimai katasztrófa után úgy döntött: 2022-ig valamennyi atomlétesítményét bezárja. A Siemens addigra harmadával akarja növelni a megújuló energiák felhasználásának arányát. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
