Hírek
2024. Október 29. 07:57, kedd |
Sport
Forrás: MTI
Az M4 Sport közvetíti a 2026-os és 2030-as labdarúgó-világbajnokságot

A közmédia közvetíti a következő két labdarúgó-világbajnokságot 2026-ban és 2030-ban - tájékoztatta hétfőn az MTI-t a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA).
"Óriási öröm számunkra, hogy az M4 Sport a kezdetektől az összes labdarúgó Eb-t és vb-t adhatja, ez 2030-ig tovább folytatódik, ugyanis továbbra is az M4 Sport csatorna fogja adni a labdarúgó vb-ket is"- jelentette be Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója.
"Szerencsére most is izgulhatunk a tv-képernyők előtt, mivel a novemberi Nemzetek Ligája és a jövő évi vb-selejtezőkön annak szurkolhatunk, hogy a magyar válogatott is remélhetőleg kijut a világbajnokságra. Természetesen a magyar közmédia felületein előfizetési díj nélkül, élőben láthatja a közönség a mérkőzéseinket. Nagyon szurkolunk, hogy ne csak a vb sikerüljön jól, ne csak a közvetítői jog legyen meg, hanem az eredményes magyar részvétel is".
Székely Dávid, az M4 Sport csatornaigazgatója kifejtette, az Európa-bajnokság már egy korábban megszerzett jog volt 2028-ra.
"Óriási boldogság nemcsak nekünk, hanem remélem, hogy az egész országnak, mivel így biztosított, hogy ingyenesen lesz majd látható valamennyi mérkőzése a labdarúgó-világbajnokságoknak. A 2028-as Eb-t is nagyon várjuk, mivel a kontinensviadalokon rendszeresen ott van a magyar válogatott. Nagyon bízunk benne, hogy vagy a 2026-os vagy a 2030-as, esetleg mindkét vb olyan lesz, ahol a bővített létszámnak is köszönhetően, de elsősorban a saját teljesítménye nyomán a magyar válogatott szintén ott lehet"
- mondta Székely Dávid, majd hozzátette, hogy erre 2026-ig bezáróan már negyven éve vár Magyarország.
A csatornaigazgató kiemelte, hogy a vb új lebonyolításának köszönhetően 64-ről 104-re nő a mérkőzések száma, ráadásul 32 olyan meccs lesz, amely az egyenes kieséses szakaszban zajlik, tehát a nap végén eldől melyik csapat jut tovább és melyik utazik haza. Ebből adódik, hogy a vb egy héttel tovább, öt hétig tart majd.
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) arra is odafigyel, hogy az európaiaknak is megfelelő időpontban legyenek majd a találkozók a 2026-os vb-n, amelyet az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó rendez közösen.
"A közmédia szempontjából is kiemelt esemény lesz, mivel a nyáron erősödtünk a Nemzeti Sportrádióval, és innentől kezdve tényleg minden szempontból le tudjuk majd fedni a labdarúgó-világbajnokságot. Az M4 Sport és az M4 Sport+ adja majd a mérkőzéseket, a különböző digitális felületeinken szintén lehet majd nézni ezeket a találkozókat, de ha valaki a korábbi verziót, vagyis a rádiós formát szereti, akkor arra is lesz módja, hogy a Nemzeti Sportrádióban hallgassa a közvetítéseket"
- hangsúlyozta Székely Dávid.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:13, csütörtök | Sport
Tour de Hongrie - Van Poppelé a győri sprint, Pelikán szökés után az összetett legjobb magyarja
A holland Danny van Poppel győzött a 46. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny szerdai nyitányán, az összetett legjobb magyarja pedig Pelikán János az első szakasz után.
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Drámai csatában megvédte címét a Paks
A Paks megvédte címét a labdarúgó MOL Magyar Kupában, mivel a szerdai fináléban 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a tavaly is vesztes Ferencvárost.
2025. Május 13. 07:26, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Kovács István vezeti a döntőt
A nagykárolyi születésű Kovács István vezeti a Bajnokok Ligája müncheni döntőjét május 31-én - jelentette be hétfőn a honlapján az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA).
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Zalaegerszegi döntetlennel debütált Krznar az Újpest kispadján
Az élvonalban maradásért küzdő Zalaegerszeg gól nélküli döntetlent játszott vasárnap a vendég Újpesttel a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában.