Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2017. Június 08. 11:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak

Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak

Végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte a Fejér Megyei Főügyészség két férfira terrorcselekmény előkészülete miatt - tájékoztatta a főügyészség az MTI-t közleményben csütörtökön.

A főügyészség indítványozta az érintettek letartóztatását, illetve lakhelyelhagyási tilalmuk fenntartását is.

A vádlottak 2015 januárjában üzenetet váltottak egy internetes oldalon. Egyikük felajánlotta a másiknak, tartson vele Szíriába, ahol csatlakozhatnak az Iszlám Állam nevű fegyveres terrorszervezethez. A közös utazás elmaradt, de az ajánlattevő végül elutazott Isztambulba, ahol azonban letartóztatták és Magyarországra visszatoloncolták.

Az egyik vádlott 2016 júliusában egy nyilvános közösségi oldalon terrorcselekmények elkövetésével fenyegetőzött, valamint segítséget ígért azoknak, akik az Iszlám Államhoz akarnak csatlakozni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.