Hírek
2020. November 30. 10:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az államfő által visszaküldött javaslatról szavaz újra a parlament

Az Országgyűlés hétfőn újra szavaz a családi gazdaságokról szóló törvényről, amelyet Áder János köztársasági elnök megfontolásra visszaküldött a parlamentnek.
A Ház háromnapos ülése 13 órakor kezdődik, először a közelmúltban elhunyt Szokolay Zoltán korábbi MDF-es képviselőre emlékeznek, majd a napirend előtti felszólalások következnek.
A parlament első döntésével a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának tagjává választhatja Gottfried Pétert, aki a tisztségről lemondó Báger Gusztáv helyét veheti át a testületben.
A Ház ezt követően szavazhat újra a családi gazdaságokról szóló indítványról. Az államfő az adatkezelési szabályokkal kapcsolatban emelt vétót, és azzal sem értett egyet, hogy az előterjesztést előzetesen nem véleményezte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Az Országgyűlésnek határoznia kell a házelnök azon javaslatáról is, amely több mint 4,4 millió forinttal csökkentené Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetőjének tiszteletdíját a házszabályi rendelkezések megsértése miatt.
A képviselők az első ülésnap további részében két órában tehetnek fel azonnali kérdéseket a kormány tagjaink.
A Ház kedden húsz előterjesztésről szavazhat, majd kilenc javaslat általános vitáját bonyolíthatja le.
A parlament ülése december 7-én, hétfőn érhet véget, amikor a képviselők újra két órában kérdezhetik a kormány tagjait.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -
2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld
Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken