Hírek
2016. December 07. 09:18, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Autónepper adócsaló bandát számolt fel a NAV

Gépjármű-kereskedelemre szakosodott bűnszervezetet működtetett az a tatabányai férfi, akit társaival együtt elfogtak a NAV pénzügyi nyomozói, az eddigi adatok szerint összesen 98 millió forint áfát csaltak el
- tájékoztatott az adóhatóság szerdán. A bűnszervezet Németországból és Hollandiából szerzett be gépkocsikat nettó áron, általános forgalmi adó (áfa) nélkül, majd belföldön értékesítette úgy, hogy adót egyik országban sem fizetett. Az ügyletben részt vevő egyik cég egyáltalán nem tett adóbevallást, a többi cég pedig hamis számlákkal belföldi beszerzés látszatát keltette, és a számlák áfa-tartalmát bevallásában levonta.
Az akcióban 67 pénzügyi nyomozó 27 helyszínen végzett házkutatást, a Komárom-Esztergom megyei revizorok pedig ellenőrizték a munkavállalók bejelentését - közölte a NAV.
Az irányító, büntetett előéletű férfit és egy szlovák társát a NAV Merkúr bevetési egysége fogta el. Az irányító lakásán nyolc hamis személyi okmányt találtak.
Az állami költségvetést ért kár megtérülése érdekében 224 millió forint értékben zárolták az elkövetők vagyonát, a többi között lefoglaltak 34 gépkocsit és 14 millió forint készpénzt. A pénzügyi nyomozók négy gyanúsítottat és nyolc tanút hallgattak ki.
Az ügyben a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságán üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt folyik nyomozás. Az irányító és szlovák társa előzetes letartóztatásban van.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.