Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2012. Június 28. 12:04, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Atlétikai Eb - Márton Anita döntős súlylökésben

Atlétikai Eb - Márton Anita döntős súlylökésben

A súlylökő Márton Anita bejutott a döntőbe az atlétikai Európa-bajnokságon, szerdán Helsinkiben.

A tavaly fedett Eb-n ötödik helyezett versenyző 16,69 méterrel kezdett a selejtezőben, majd 16,74 következett, s harmadikra érte el legjobbját, 17,30-at. Bár a szint 17,40 m volt, ám ennél csak hatan tudtak jobbat, így Márton Anita a hetedik helyen biztosan került a pénteki fináléba.
Súlylökésben mindkét magyar atléta döntős, Márton mellett Kürthy Lajos is bekerült szerdán az ugyancsak pénteken sorra kerülő fináléba.
Csütörtökön még három magyar érdekelt az Eb-n: a kalapácsvető Pars Krisztián és Németh Kristóf, valamint a 400 m elődöntőjében Deák Nagy Marcell.

Címkék: Atlétika-Eb

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 20. 10:04, szombat | Sport

Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban

Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.

2025. December 20. 09:47, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - Győzött Miskolcon és élre állt az FTC

A címvédő Ferencváros 1-0-ra győzött a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 18. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

2025. December 19. 07:34, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója

A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.

2025. December 18. 07:34, csütörtök | Sport

Labdarúgó NB I - Az FTC szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel

A Fizz Ligában címvédő és jelenleg második helyezett Ferencváros szerdán szerződést hosszabbított a labdarúgócsapat vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.