Hírek
2022. Október 25. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Állatkínzás - Sanyarú körülmények között tartották a kutyákat
Állati tetemek maradványai és kutyaürülék fedte annak a helyiségnek a padlóját, ahol két nagytestű kutyát tartott elzárva a gazdájuk.
A lesoványodott állatokra 2022. október 21-én a délutáni órákban a Zirci Rendőrőrs egyenruhásai figyeltek fel, amikor egy környékbeli telephelyen intézkedtek.
A rendőrök által helyszínre hívott hatósági állatorvos megerősítette, hogy a két kutya tartásának körülményei, valamint az egészségi állapotuk állatkínzásra utaltak. A helyszínre kiérkező állatvédők, valamint a Veszprém város gyepmester szolgálata gondoskodtak az ebek megfelelő körülmények közé helyezéséről.
Az ügyben állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Veszprémi Rendőrkapitányságon.
Fotó: Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
