Hírek
2022. Január 30. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Állandó nyomás alatt áll a migrációs határszakaszunk
Állandó nyomás alatt áll a migrációs határszakaszunk - mondta Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton az MTI-nek telefonon nyilatkozva azzal kapcsolatban,
hogy felkerült a kormány Facebook-oldalára egy videó, amelyen fiatal férfiak támadják a határvédőket.
Bakondi György szerint a felvétel is igazolja: nem igazak azok az állítások, miszerint "a migránsok soha nem aggresszívek, még nem hallottunk olyan emberről, akiket bántottak volna".
Úgy fogalmazott: "a fiaink, akik Magyarország szuveneritását védik, mindennap szembesülnek ezzel az agresszióval".
Szerinte "nagyon nehéz lenne elképzelni, hogy kicsit is törvényes legyen az az eljárás, amelyben ezek a személyek menekültnek adják ki magukat, menedékjogot akarnak kérni, és ennek keretében tanúsítják ezt az agresszív magatartást" a menekültté nyilvánítás érdekében.
Úgy fogalmazott: a magyar kormány helyes döntést hozott 2015-ben, amikor a migránsok bejövetelével szemben döntött és megakadályozta százezrek bejövetelét.
Hozzátette: idén több mint tíz és fél ezer illegális határátlépést akadályoztak meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
